× כניסה הדף שלי יצירת דף אדוויזר להתנתק חיפוש סוכן מודל צ'יליאני השתלמות מודל צ'יליאני גמל גמל להשקעה חסכון לכל ילד יצירת קשר תקנון שימוש
קישורים
הר הכסף הר הביטוח המסלקה הפנסיונית

 

פורום Duns100 לבכירי ענף המשפט בתחום דיני נזיקין ורשלנות רפואית

עו״ד ענת גינזבורג המייצגת את נפגעי מסיבת הנובה ״אוגדת עזה התנגדה למסיבת הנובה; למרות אותה התנגדות המסיבה אושרה״

שילה זברו וייס, מנהלת מחלקת DUNS100, צילום: ניב קנטור
שילה זברו וייס, מנהלת מחלקת DUNS100, צילום: ניב קנטור
דן אנד ברדסטריט קיימה את פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בדיני נזיקין ורשלנות רפואית, בהשתתפות ראשי הפירמות המובילות את התחום בישראל, ביניהם עו״ד ענת גינזבורג - בעלים ענת גינזבורג משרד עו״ד המייצגת את נפגעי מסיבת הנובה בתביעת הענק כנגד מדינת ישראל, עו״ד נילי חיון דיקמן - נציבת קבילות הציבור משרד הבריאות, עו"ד אסף ורשה - מנהל בעלים ורשה אסף ושות׳ משרד עו"ד, עו"ד שלי אבימור ברוש - שותפה אבימור שדמי עורכי דין, עו"ד איתן האזרחי - בעלים ושותף איתן האזרחי ושות׳ ועוד.

בפורום עסקו בתביעות נזיקין בימי המלחמה, כשבראשן תביעת 42 נפגעי מסיבת הנובה ברעים את מדינת ישראל על סך 200 מיליון ש״ח, זכויות החטופים והנעדרים לאחר ה-7 באוקטובר, הגבלת שכר הטרחה בתיקי משרד הביטחון  ונפגעי איבה, שימוש בבינה המלאכותית וטיפולים מרחוק ועוד.

שילה זברו וייס, מנהלת מחלקת Duns100 בדן אנד ברדסטריט: ״לאחרונה הוגשה תביעה של נפגעי מסיבת נובה נגד המשטרה השב״כ וצה״ל על מחדלם, שהוביל לטענתם לנזק העצום. מדובר בתביעה תקדימית - בית המשפט נוטה לא לקבל תביעות כנגד המדינה ונזהר להתערב בשיקולים מקצועיים של כוחות הביטחון אך יתכן כי תהייה כאן התייחסות תקדימית למחדל שאירע״.

עו״ד ענת גינזבורג - בעלים ענת גינזבורג משרד עו״ד: "תביעת הנזיקין של נפגעי הנובה נגד מדינת ישראל, על סך של 200 מיליון ש״ח היא תביעת הנזיקין הראשונה שהוגשה לבתי המשפט בישראל בגין המחדלים הקשים של ה-7 באוקטובר ובה נתבעים צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל. חשוב לציין כי התביעה אינה באה במקומה של ועדת חקירה ממשלתית, אלא עוסקת ברשלנות והמחדלים בהקשר למסיבת הנובה בלבד, ולכך יידרש בית המשפט. בנוסף, אישור ורישוי המסיבה על גבול עזה - אוגדת עזה התנגדה למסיבת הנובה, הייתה התנגדות רבתי למסיבה הזו, ולמרות אותה התנגדות המסיבה אושרה. בחצות הלילה בין שישי לשבת ידעו הדרגים הבכירים שיש התרחשות מאוד חריגה בגזרת עזה. זוהי תביעה עקרונית, היסטורית, היא תתנהל כמו שצריך והצדק יצא לאור. החבר׳ה האלה באו לשמוח ולרקוד ותראו מה קורה. עדין לא הוגש כתב הגנה".

עו״ד לירן גלפנד - שותף מייסד, שטרייכמן גלפנד ושות': ״אני נחשף בעבודתי מדי יום לאנשים שחוו את הנורא מכל ונותרו מרוסקים פיזית ונפשית. בצר להם, כאשר הם פונים לקבלת עזרה מהמדינה, הם מגלים עד מהרה שהמערכת שאמורה לסייע להם ולהיות עבורם עוגן בשעת מצוקה, מפקירה אותם. לקוח פנה אלי לאחר שבעת מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר, שחזר שוב ושוב לחלץ פצועים מאזור הלחימה, תחת אש כבדה. כשביקש לממש את זכויותיו לפי חוק התגמולים לנפגעי איבה, קיבל מכתב דחייה וזאת, לשון האמור במכתב, כיוון ש׳הנזק הנפשי הינו כתוצאה מהמראות אליהם נחשף, ולא מאירוע האיבה, הירי, עצמו׳. כל בר דעת מבין שמדובר בתשובה שהיא לא פחות מכפיות טובה ומשוללת כל היגיון ושכל ישר. כדי להבטיח מענה הולם לכל מי שזקוק לו, ולצערנו הרב מדובר ברבים מאוד, נדרשת חשיבה מחודשת שתאפשר לחוק לשרת את המטרה שלשמה הוא נועד. זה לא עניין משפטי. זה עניין חברתי וזהו צו השעה".

עו״ד ריול עדיקה - בעלים מייסדת משרד עו״ד ונוטריון ריול עדיקה: ״ביום 17.1.24 עברה בקריאה טרומית הצעת חוק הגבלת שכר טרחה בתיקי משרד הביטחון ונפגעי איבה בשכר טרחה מינימלי. יש לעצור את המשך הליך החקיקה מאחר שעלול להיווצר מצב שבו הנפגעים יקופחו ולא יקבלו ייצוג, מאחר ששכר הטרחה המוצע אינו משקף את מידת ההשקעה מבחינת שעות ופעולות שעוה״ד משקיע בתיקים הללו, או אז דווקא הצעה שבאה להטיב עם הנפגעים, תהיה בעוכריהם״.

עו״ד אלעד דנוך - בעלים אלעד דנוך – חברת עורכי דין: ״אני לא מכיר מקצוע חופשי שמגבילים אותו, לפחות לא בישראל, היום זה עורכי דין ומחר זה רופאי שיניים. הגבלה הזו היא מדרון חלקלק, בסופו של דבר יש תחרות גדולה וכשיש תחרות משמעותית כזו המחוקק לא צריך להתערב. כאשר יש את החופש ללקוח ההתערבות עושה נזק ללקוחות״.

עו״ד נילי חיון דיקמן - נציבת קבילות הציבור משרד הבריאות: ״בימים אלו אנו עוסקים בחירום. שמנו דגש על טיפול במפונים, שעזבו את מקום המגורים הקבוע שלהם וצריכים לקבל שירות מקופות החולים, פניותיהם מגיעות אלינו. בנוסף עוסקים כמובן בהבטחת השירות הרפואי לכלל אזרחי ישראל״.

פורום בכירי דיני נזיקין ורשלנות רפואית, צילום: ניב קנטוראין לראות בכתבה המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות


arrow