× כניסה הדף שלי יצירת דף אדוויזר להתנתק חיפוש סוכן מודל צ'יליאני השתלמות מודל צ'יליאני גמל גמל להשקעה חסכון לכל ילד יצירת קשר תקנון שימוש
קישורים
הר הכסף הר הביטוח המסלקה הפנסיונית

 

ביטוח: החרדים לא בטוחים

המגזר החרדי כמעט לא רוכש ביטוחי בריאות פרטיים – מי החברות שהצליחו בכל זאת להכניס רגל לשוק החרדי?

דודי דרור, מנכ״ל אסקריא, צלם: אלמוג גבאי
דודי דרור, מנכ״ל אסקריא, צלם: אלמוג גבאי
רוב החרדים לא מחזיקים ביטוח בריאות פרטי ומעדיפים להסתפק בביטוחים שמציעות קופות החולים – 

מסקר שערכה חברת אסקריא בחודש פברואר בקרב מעל 2,000 משיבים מהמגזר החרדי בדגימה אינטרנטית, נראה כי חברת "הראל" מובילה את כמות המבוטחים בביטוןחים פרטיים עם 32% מהמגזר החרדי. אחריה מגדל עם נתח שוק של 20%, הפניקס (14%) מנורה (12%) כלל עם 8%, ושאר החברות בשיעורים נמוכים יותר.


דודי דרור, מנכ"ל אסקריא: "בשנים האחרונות ניכרת מגמה של עליה ברמת החיים ובדפוסי צריכה המתבטאת בתחומים שונים . החברה החרדית לומדת להכיר בערכם של הביטוחים הפרטיים המאפשרים כיסויים במקרים בריאותיים רחבים יותר ולתקופות ממושכות אשר אינן מכוסות על ידי קופות החולים . כך נראית עלייה מתמדת ברכישת ביטוחי בריאות ושוק המתעניינים גדל והולך".

לפי נתוני הלמ"ס ל2019  משק בית חרדי הוציא ב2019 רק 261 ₪  על ביטוחי הבריאות של הקופה ו57 ₪ לביטוחים פרטיים  לעומת  429 ₪ של משק בית חילוני (מדובר על ביטוח סיעודי, ביטוח משלים של הקופה, ביטוחים פרטיים) ו174 שח לביטוחים פרטיים. 

הפער בביטוחי הבריאות הפרטיים הוא המשמעותי ביותר, לעומתו, ההוצאה על ביטוח בריאות משלים בקופת החולים די דומה, כאשר משק בית חילוני הוציא בממוצע 210 ₪ בחודש ומשק בית חרדי הוציא 199 ₪ בממוצע בחודש בשנת 2019.

הפער בהוצאה לנפש  גדול יותר, מאחר ומשק בית חרדי מונה  5.2 נפשות, לעומת משק בית חילוני המונה 2.7 נפשות בממוצע.


דודי דרור מנכל אסקריא: "המשפחה החרדית אינה מודעת מספיק לחשיבות ויעילות הביטוח הפרטי, לעומת נגישות המידע המגיע אליהן מקופות החולים. למרות הגישה לאינטרנט שהתרחבה במגזר בעקבות הקורונה, עדיין אין מספיק שיווק למגזר החרדי לגבי חשיבות הביטוח הפרטי בעוד קופות החולים מרחיבות במידע על שלל אפשרויות הביטוח ויתרונותיהן ומחיריהן השווים לכל נפש. לכן בבואה של משפחה חרדית לבחון האם כדאי לרכוש ביטוח פרטי, היא מסתמכת על החישוב הכלכלי בלבד, בהעדר מידע נוסף. ואז יעדיפו את המוכר והזול יותר שמכסה את מקרי הבריאות הנפוצים ויסתמכו על הקהילה בסיוע כלכלי במקרי הביטוח החריגים".  


אין לראות בכתבה המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות


arrow